Van CoBrA tot nu
Zijn er overeenkomsten en verschillen te ontdekken tussen de naoorlogse CoBrA kunstwerken en de hedendaagse kunstwerken uit de collectie? Waarom bewonderden de CoBrA kunstenaars kindertekeningen? Hoe is het werk gemaakt? Kijk je anders naar kunst als je er meer van af weet?
Ervaren museumdocenten leiden de leerlingen langs de topstukken van de eigen collectie. Tijdens de rondleiding ligt de focus op de belangrijkste kenmerken van de CoBrA werken, op de verschillende technieken en op de tijdsgeest waarin de naoorlogse kunstenaars werkten.
Na de rondleiding gaan de leerlingen aan de slag tijdens de schilderworkshop. Zij worden uitgedaagd in de trant van de CoBrA kunstenaars te werken: vanuit de materie, het gevoel en zonder vooropgesteld plan. Door zelf aan de slag te gaan met experimentele technieken en een spontane werkwijze krijgen leerlingen inzicht in de werkwijzen en ideeën van de CoBrA kunstenaars.
| Meer informatie | |
| Doelgroep | VMBO/HAVO/VWO - Alle klassen |
| Locatie | Op ons bezoekadres |
| Wanneer | Vanaf september, het gehele schooljaar |
| Duur | 120 minuten |
| Kosten* | € 50,- per groep, maximaal 15 leerlingen (meerdere groepen mogelijk) |
| Informatie | Monique Veldhoven, Educatie en Publieksbegeleiding, (010) 2463666 |
| Inschrijven | Vul het inschrijfformulier in en volg de verdere instructies. |
| Lesbrief | Lesbrief ter voorbereiding van museumbezoek |
| Optioneel | |
| Informatie | Rondleiding zonder workshop |
| Duur | 60 minuten |
| Kosten* | € 35,- per groep, maximaal 15 leerlingen (meerdere groepen mogelijk) |
* Prijs is exclusief entree à € 3,75 per persoon (betalen met CJP-pas is mogelijk)
Om bovenstaand document te kunnen openen heeft u Adobe Reader nodig. Klik op deze button om dit programma gratis te downloaden (opent in nieuw venster).De Grote of Sint Janskerk, Lange Kerkstaat 37, 3111 NN Schiedam
Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10.00 – 17.00 uur, op Hemelvaartsdag is de kerk geopend vanaf 11.30 uur meer>
